Kto sme?

Medzevnet - moderná komunikačná sieť

V dobe pomalých, drahých a časovo obmedzených dial-up pripojení, priviedla do Medzeva firma Alternet (vtedy ešte pod názvom ecce) rýchly a časovo neobmedzený internet. Tento internet bol šírený cez Wi-Fi technológiu - najprv 2.4 GHz, neskôr aj 5 GHz. Služba sa stávala populárnou, a stúpajúci počet užívateľov a stúpajúce objemy prenášaných dát začínali presahovať možnosti Wi-Fi pripojenia.

Alternet preto posunul latku vyššie - do Medzeva priniesol najrýchlejšiu a najspoľahlivejšiu technológiu súčasnosti, prepojenie optickými káblami. Optická sieť nazvaná Medzevnet prepojila takmer všetky domy na Sídlisku Mladosť, a výrazne tak odľahčila Wi-Fi sieti, ktorú ostali používať najmä užívatelia v rodinných domoch. No ani Wi-Fi signál nedosiahne všade, a viacerí obyvatelia v rodinných domoch stále ostávali bez možnosti pripojenia k rýchlemu a spoľahlivému internetu. Riešenie prišlo tak trochu nečakane.

V roku 2011 mesto Medzev vyhlásilo súťaž na predaj mestského televízneho káblového rozvodu (takzvaného mestského satelitu). Televízny káblový rozvod bol vybudovaný v rokoch 1991/92 a priniesol signál pozemských aj satelitných staníc do väčšiny domov a bytov v Medzeve aj Vyšnom Medzeve, no zub času pomaly ale isto odhryzoval svoje kusy.

Od toho času tvrdo pracujeme na tom, aby sme týmto starým káblom dali nový život. Okrem výmeny poškodených káblov a rozvádzacích skríň sme sieť doplnili o nové opické káble a ozariadenia, ktoré umlžňujú cez televízny rozvod poskytovať aj internetové a telefónne služby. Na tejto sieti vám teraz prinášame analogovú televíziu, digitálnu televíziu, internet aj telefón - a to s naljepšími parametrami a s najlepšou cenou v Medzeve. Aby ste ani chvíľu neváhali, či je Medzevnet dosť dobrý aj pre Vás.

Medzevnet - od firmy Alternet

Alternet je slovenská telekomunikačná firma. Služby sme začali poskytovať v roku 2003 pod názvom ecce, s.r.o., v roku 2009 sme sa premenovali na Alternet. Pôvodné poskytovanie internetového pripojenia v mestách a obciach košického kraja sa postupne rozšírilo aj o telefonovanie a digitálny prenos televízie, ktoré poskytujeme prostredníctvom našich dcérskych firiem IPfon s.r.o. a RegioTV s.r.o.

Alternet je zakladajúci člen Telekomunikačnej únie Slovenskej republiky (TÚSR), združenia telekomunikačných operátorov Slovenska.